Winnaars 2017

De achtste Ensor-uitreiking op het Filmfestival Oostende ging door op zaterdag 16 september 2017. Home van Fien Troch ging met maar liefst 6 Ensors naar huis.

De jury bestond uit voorzitter Prof. dr. Caroline Pauwels, regisseur Nathalie Basteyns, auteur en scenarist Annelies Verbeke, muzikant, acteur en schrijver Wannes Cappelle, actrice Willeke van Ammelrooy, regisseur Jan Eelen, acteur Filip Peeters, producent Viviane Vanfleteren, D.O.P. Lou Berghmans en production designer Bart Van Loo.

PALMARES van de winnaars

Beste Film

  • Home
  • King of the Belgians
  • Le Ciel Flamand

Beste Regisseur

  • Bavo Defurne / Souvenir
  • Fien Troch / Home
  • Peter Monsaert / Le Ciel Flamand

Beste Scenario

  • Jessica Woodworth & Peter Brosens / King of the Belgians
  • Fien Troch & Nico Leunen / Home
  • Peter Monsaert / Le Ciel Flamand

Beste Acteur

  • Loïc Bellemans, Mistral Guidotti, Sebastian Van Dun / Home
  • Peter Van den Begin / King of the Belgians
  • Kévin Azaïs / Souvenir

Beste Actrice

  • Alexandra Lamy / Vincent
  • Lena Suijkerbuijk / Home
  • Sara Vertongen / Le Ciel Flamand

Beste Mannelijke bijrol

  • Flor Decleir / Sprakeloos
  • Rik Van Uffelen / Sprakeloos
  • Wim Willaert / Le Ciel Flamand

Beste Vrouwelijke bijrol

  • Esra Vandenbussche / Le Ciel Flamand
  • Karlijn Sileghem / Home
  • Els Deceukelier / Home

Beste D.O.P.

  • Danny Elsen / De Premier
  • David Williamson / Le Ciel Flamand
  • Menno Mans / My First Highway

Beste Debuut

  • Lena Suijkerbuijk, Loïc Bellemans, Mistral Guidotti, Sebastian Van Dun / Home
  • Esra Vandenbussche / Le Ciel Flamand
  • Kevin Meul / My First Highway
  • Nathalie Teirlinck / Le passé devant nous
  • Zuri François / Le passé devant nous

Beste Muziek

  • Brent Vanneste / My First Highway
  • John Parish / Le passé devant nous
  • Johnny Jewel / Home

Beste Art Director

  • André Fonsny / Souvenir
  • Kurt Loyens / Storm
  • Pepijn Van Looy / My First Highway

Beste Montage

  • Alain Dessauvage / Le Ciel Flamand
  • Nico Leunen / Home
  • Philippe Ravoet / De Premier

Beste Kostuum

  • Christophe Pidre & Florence Scholtes / Souvenir
  • Tine Deseure / Uitschot
  • Vanessa Evrard / Le passé devant nous

Beste Make-Up

  • Esther De Goey / De Premier
  • Mike Caprino / Souvenir
  • Petya Simeonova / King of the Belgians

Beste Kinder/ jeugdfilm

  • Cloudboy
  • De D5R, de film
  • Ghost Rockers, Voor Altijd
  • Storm: letters van vuur

Beste coproductie met Nederland

  • Brimstone
  • Layla M
  • Monk

Beste coproductie met Wallonië

  • La Fille Inconnue
  • Dode Hoek
  • Mal de Pierres
  • Noces