Ensor-winnaars doorheen de week

Naast de 26 awards die we op zaterdag 7 februari uitreiken tijdens het Gala van De Ensors, worden er gedurende het filmfestival van Oostende nog een paar andere Ensors toegekend. Ontdek doorheen de week hier wie de prijzen voor Beste Franstalige Belgische Film, Beste Coproductie, Beste Kortfilm en Belofte van het Jaar in de wacht sleept!

Maandag 02 februari 
Ensor voor Beste Franstalige Belgische film

De eerste Ensor van de week was voor de broers Dardenne. Zij mochten de Ensor voor Beste Franstalige Belgische Film mee naar huis nemen voor 'Jeunes Mères', een film over vijf jonge moeders die samen in een opvanghuis wonen.

'Jeunes Mères' ging in première in Cannes, waar hij meteen de prijs voor Beste Scenario won. Het was ook de officiële Belgische inzending voor de Academy Awards in de categorie Best International Feature Film. En nu mogen ze een Ensor aan dat lijstje toevoegen!